SON DAKİKA: İstanbul Valisi Gül’den 1 Mayıs Açıklaması!

İstanbul Valisi Davut Gül, 1 Mayıs’ta alınacak güvenlik önlemlerine ilişkin açıklama yaptı. Gül, İstanbul’daki pek çok alanın kapatılmasına ilişkin konuştu.

‘YASAL’ TOPLANTI VURGUSU

“İstanbul’da 40 tane gösteri ve toplantı yapılabilecek. Yasal meydanımız var. Şimdiye kadar herhangi bir müracaat olmadı. Yasal olarak etkinlik yapmayla ilgili bize gelen bir başvuru olmadı.

Yarın yapılması istenen yasa dışı gösteriler için çağrılar var. Biz güvenlik tedbirlerimizi alıyoruz. Biz yasal olan 40 yerin dışında yapılmak istenen gösterilere izin vermiyoruz. Vatandaşlardan ricamız kapalı olan bölgelere gelmemeleri. İsterdik ki, yarın vatandaşlar Taksim’de gezsin dolaşsın isterdi. Maalesef olmadı. Yarın 42 binin üzerinde güvenlik personelimiz yapacak. “

CHP’NİN MÜRACAATI OLMADI

Vali Gül, Özgür Özel’in ve İl Başkanlığı’nın Taksim çağrısına ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi’nin herhangi bir çelenk koyma müracaatı olmadı. Ben İl Başkanı’nı da arayıp hatırlatma yaptım bunun için. Müracaat yaparlarsa belli sayıda kişiye rehberlik edeceğimizi söyledim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x